niedziela, 22 marca 2015

isana - kuracja do włosów z olejkiem arganowym

Rossmannowska marka Isana jak każda inna ma produkty bardzo dobre, średnie i po prostu słabe. Nie zmienia to jednak faktu, że ze względu na przystępną cenę i dostępność co jakiś czas sięgam po ich nowości. Ostatnio sporą popularnością cieszy się kuracja do włosów z olejkiem arganowym. Za samym olejowaniem moje włosy nie przepadają, ciężko je domyć, a nawet jak mi się to uda to kocówki są przesuszone i sianowate. Ale maska z olejkami to coś zdecydowanie innego niż sam olejek, poza tym cena 5 zł za 150 ml zachęca do testów. 


Produkt jest zapakowany w miękką tubkę, ma konsystencję gęstej odżywki, łatwo nakłada się na włosy i równie łatwo zmywa. Zdaniem producenta kuracja wzmacnia odporność włosów, odżywia, nadaje połysk i nie obciąża włosów.
 Jakie są moje wrażenia? Szczerze mówiąc średnie, owszem produkt sprawia, że włosy są miękkie, ale nie zauważyłam odżywienia, wygładzenia ani większego połysku niż zwykle. I mimo faktu, że zaraz po myciu włosy wglądają na świeże, są sypkie i ładnie się układają, to już następnego dnia nadają się do mycia, po innych odżywkach nie mam takiego efektu. 
Producent zaleca nałożenie kuracji przed myciem (i tak też robiłam) lub na suche włosy jako produkt stylizujący (nie testowałam, w obawie, że będę musiała umyć włosy raz jeszcze). 
Podsumowując kuracja daje porównywalne (albo nawet trochę słabsze) efekty niż niemal każda odżywka, która przeszła przez moje ręce, niestety dodatkowo obciąża włosy i sprawia, ze drugiego dnia nadają się wyłącznie do umycia. 


Dla mnie zdecydowanie średniak. Może lepiej się sprawdzi na bardzo przesuszonych włosach. 
Stosuję ją teraz tylko na końcówki, mniej więcej od wysokości ucha w dół i tak sprawdza się dobrze. Końcówki są wygładzone, nie puszą się, a reszta włosów pozostaje czysta. Zapomniałabym dodać - zapach jest mdły i jak dla mnie trochę duszący.
Co sądzicie o tym produkcie? 

2 komentarze:

  1. Hmmm w takim razie widzę, że u mnie sprawdzi się tylko po olejowaniu, bo następnego dnia rano zawsze myję dodatkowo włosy.

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety moje włosy po większości odżywek wyglądają słabo, tak jak wspomniałaś, nadają się tylko do umycia. Nie używałam tego produktu, jestem na etapie szukania dobrej odżywki w internecie, a później wybiorę się do sklepu i może przekonam do zakupu. Ta chyba mnie nie przekonała, gdy czytałam jej opis u ciebie i na innych stronach.

    OdpowiedzUsuń