środa, 30 maja 2012

Wielozadaniowy kosmetyk


Alterra olejek pielęgnacyjny granat i awokado – zacznę od tego, że trochę bałam się olejowania włosów, myślałam, że olejek będzie trudno zmyć, a włosy będą obciążone i nieświeże. Na szczęście nic takiego się nie dzieje! Olejek granat awokado moim zdaniem pachnie… poziomkami.


Ma tłustą (to akurat oczywiste), płynną konsystencję. Nakładam go na suche włosy, spinam i zmywam po godzinie albo dwóch – w zależności od tego ile mam czasu. Stosowałam go również na całą noc, ale mówiąc szczerze nie widzę różnicy w działaniu, więc wolę się nie wysilać i po godzinie olejek zmyć.  Zmywałam go zwykłym szamponem do włosów (najczęściej też z alterry), włosy nie były obciążone ani przetłuszczone, ale trzeba dokładnie je wymyć! Po zastosowaniu olejku włosy są miękkie, lśniące nawilżone, wygładzone, odżywione, słowem wyglądają bardzo ładnie! Używam go raz w tygodniu. Olejek jest bardzo wydajny – nie nakładam zbyt dużej ilości na włosy, ponieważ ‘oblanie’ włosów produktem nie ma wpływu na jego właściwości pielęgnacyjne, a tylko niepotrzebnie marnujemy olejek.

Produkt zapakowany jest w szklaną, prostą butelkę zakończoną dość niewygodnym aplikatorem, olejek trzeba z opakowania wytrząsnąć, zdecydowanie bardziej praktyczna była by pompka 


Stosowałam go również zgodnie z przeznaczeniem określonym przez producenta – czyli na całe ciało i tutaj również świetnie się sprawdził, zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ uważam, że teraz jest za ciepło na stosowanie olejków do ciała. Dodawałam również go do kąpieli i jego działanie było świetne – skóra była bardzo miękka i gładka, jedyny minus był taki, że po kąpieli trzeba bardzo dokładnie wyszorować wannę ponieważ po olejku jest bardzo śliska! Nie byłabym sobą, gdybym nie wypróbowała wszystkim możliwych zastosowań olejku – wykonałam nim demakijaż oczu – bardzo sprawnie rozpuścił wodoodporną maskarę i kredkę, ale miałam po aplikacji zamglone oczy – a tego nie znoszę.
Produkt ma bardzo przyjazny skład, jak widać część składników pochodzi z certyfikowanych ekologicznych upraw:Cena ok. 14 zł za 100 ml. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz