piątek, 18 maja 2012

TBS


                Produktów firmy The Body Shop nikomu nie trzeba przedstawiać. Międzynarodowa marka kosmetyczna mająca w ofercie ponad 900 produktów, posiadająca sklepy w 61 krajach. Historia TBS sięga roku 1976, wówczas w angielskim Brighton Anita Roddick otworzyła swój pierwszy sklep. Nowatorskie pomysły, produkty powstałe z naturalnych składników, proste opakowania – to cechowało produkty stworzone przez Roddrick. Ciekawa była również polityka firmy – jej założycielka uważała, że „Firmy, które nie działają moralnie, a interesują się tylko zyskiem, działają na swoją niekorzyść”. Tyle tytułem wstepu. Jak TBS prezentuje się obecnie?
                The Body Shop jest marką należącą do gigantycznego koncernu L’oreal, który zyskał złą sławę przede wszystkim przez testowanie produktów na zwierzętach. Składy produktów które teraz znajdują się na półkach TBS odbiegają od produktów naturalnych i organicznych, za które chcą uchodzić. Moim zdaniem Eco jest tylko marketing firmy. Popularyzacja światowego dnia ziemi czy recyclingu to moim zdaniem za mało jak na markę, która chce być ekologiczna.
Nie chciałabym żeby notka brzmiała negatywnie, lubię produkty z TBS przede wszystkim za ich konsystencję i piękne, niepowtarzalne zapachy, po prostu nie lubię być oszukiwana i uważam, że nie ma sensu dorabiać ideologii do czegoś, co jej nie ma.


W następnym poście opowiem coś więcej na temat każdego z produktów. Udanego weekendu! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz