wtorek, 8 maja 2012

Fokus na paznokcie


W tym sezonie modne jest pomalowanie jednego paznokcia (najczęściej serdecznego) na inny kolor. Podoba mi się zestawienie mięty z cytryną, jest świeże, idealne na lato. Royal blue razem z turkusem będą natomiast świetnym uzupełnieniem marynarskiego look’u. Absolutnie nie są to kolory do pracy/szkoły, ale w weekend możemy sobie na nie pozwolić.


Coral (delia cosmetics) nr 139 - mój ulubiony kolor na wiosnę/lato. To nie jest zwykły niebieski to najprawdziwszy royal blue. Lakier jest bezdrobinkowy, dobrze się rozprowadza, już jedna warstwa wystarcza do całkowitego pokrycia płytki paznokcia. Niestety odpryskuje już następnego dnia. Kupiony w superpharm za 5,99 zł.Safari nr 100 – taki przeciętny lakier, bezdrobinkowy (jak niemal wszystkie, które posiadam), łatwo się rozprowadza, jednak dwie warstwy są niezbędne do pokrycia płytki paznokcia. Trwałość na moich paznokciach to standardowe 3 dni.


Miss sporty  nr 453 – lakier jest z serii „quick dry” i faktycznie bardzo szybko schnie, niestety ciężko go nałożyć tak, aby uzyskać efekt gładkiej, jednolitej warstwy. Na paznokciach utrzymuje się ok. 3 dni, później nie odpryskuje, tylko ściera się na końcówkach.
Jumpy (vipera)  nr 164 - to bezdrobinkowa, kremowa, pastelowa mięta. Wygląda bardzo dobrze latem do opalonej skóry i pastelowych kolorów. Niestety jest nietrwały, odpryskuje i ściera się na końcówkach już po 2 dniach, jednak za cenę 4zł można to wybaczyć.


Wszystkie, które opisałam są tanie. Nie kupuję drogich lakierów ponieważ na moich paznokciach mają taką samą trwałość bez względu na to czy kosztuję 30 zł czy 2 zł. Zawsze używam lakieru „nawierzchniowego” – ingot diamond top coat, który ma za zadanie przedłużyć trwałość lakieru oraz nadać mu połysk. Top coat faktycznie przedłuża trwałość lakieru, który utrzymuje się teraz trzy dni, zamiast odpryskiwać już następnego dnia.Robiąc manicure używam jeszcze odżywki utwardzającej (Dor) jako lakier bazowy. Nie utwardza paznokci, wydaje mi się, że jako odżywka wcale nie działa, ale zabezpiecza płytkę paznokcia przed odbarwieniem.
Masło do rąk i paznokci – ingot, olive & cupuacu dobrze natłuszcza skórki, smaruję nim również całe paznokcie. Masło jest bardzo wydajne, niestety długo się wchłania i ma charakterystyczny zapach, za którym nie przepadam (pachnie podobnie jak olejek rycynowe). Na zdjęciu znajduje się również sonda do paznokci. Jest niezastąpiona gdy chcemy namalować kwiatuszki albo groszki. Wzorki wykonane sondą są równe i staranne, takiego efektu nie udało mi się ani razu uzyskać np. wykałaczką.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz